Ylämenu
Menu
Uutiskirje

Kiekkohaiden päävalmentaja vaihtuu – Tuomas Aalto on uusi puheenjohtaja

Salolaisen jääkiekkojoukkue Kiekkohaiden päävalmentaja vaihtuu ensi kaudeksi. Viime kaudella Kiekkohaita II divisioonassa luotsasi Jari Virtanen. Kiekkohait pyrkii tiedottamaan uudesta päävalmentajasta ensi viikolla. Myöskään apuvalmentaja Lari Silfver ei jatka edustusmiehistön penkin takana. Sekä Virtanen että Silfver valmentavat jatkossa Kiekkohaiden eri juniorijoukkueita.

Myös Kiekkohaiden hallituksessa on tapahtunut muutos. Seuran uutena puheenjohtajana on aloittanut toukokuun alusta Tuomas Aalto, 40. Aalto on ollut hallituksessa jäsenenä viimeiset kaksi vuotta. Hän on entinen jääkiekkomaalivahti ja seuran nykyinen maalivahtivastaava. Aalto toimii myös ensi kaudella seuran edustusjoukkueen maalivahtivalmentajana.

Tuomas Aalto on Kiekkohaiden uusi puheenjohtaja.

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *


Uutiset
STT
Arkisto