Ylämenu
Menu

Toimitus

Yhteystiedot:

postiosoite:
Salon Seudun Sanomat
Toimitus
PL 117
24101 SALO

käyntiosoite:
Örninkatu 14, Salo

puhelin:
(02) 7702 314 (uutistuottaja)
(02) 7702 309 (urheilutoimitus)

(02) 770 21 (vaihde)

telefax:
(02) 7702 300

Muut puhelinnumerot toimituksen henkilötietojen yhteydessä

mielipidesivun tekstarit:
040 7711 777

sähköpostit:
uutistoimitus: toimitus@sss.fi
urheilutoimitus: urheilu@sss.fi
mielipidekirjoitukset: mielipide@sss.fi
kulttuuritoimitus: kulttuuri@sss.fi
nettitoimitus: toimitus@sss.fi
tapahtumakalenteri: kalenteri@sss.fi
lastenpalstakuvat: lastenpalsta@sss.fi (kuvat lasten palstalle, liitä kuva mukaan mieluiten jpg-muodossa.)

henkilökohtaiset postit: etunimi.sukunimi@sss.fi

Ville Pohjonen
päätoimittaja
02-7702312
ville.pohjonen@sss.fi
Jarkko Turpeinen
uutistuottaja
02-7702314 / 02-7702326 050-5130260
jarkko.turpeinen@sss.fi
Kirsi Siekkinen
lukemistotuottaja
02-7702332 050-5130255
kirsi.siekkinen@sss.fi
Ari Määttänen
toimitussihteeri
02-7702314
ari.maattanen@sss.fi
Helka Pyykkönen
toimitussihteeri
02-7702314
helka.pyykkonen@sss.fi
Risto Knuuttila
artikkelitoimittaja
02-7702 340 050-5130226
risto.knuuttila@sss.fi
Sanna Heinonen
toimittaja
02-7702368 050-5903703
sanna.heinonen@sss.fi
Katri Henttonen
toimittaja
02-7702327 050-5130215
katri.henttonen@sss.fi
Seija Järvinen
toimittaja
02-7702 322 050-5130220
seija.jarvinen@sss.fi
Anneli Kajander-Ekström
toimittaja
02-7702330 050-5130221
anneli.kajander-ekstrom@sss.fi
Mikko Kiviluoto
toimittaja
02-7702341 050-5130225
mikko.kiviluoto@sss.fi
Suvi Kulla
toimittaja
02-7702328 050-5130227
suvi.kulla@sss.fi
Lasse Kylänpää
oikeustoimittaja
02-7702324 050-5130228
lasse.kylanpaa@sss.fi
Elina Lahti
toimittaja
02-7702318 050-5130232
elina.lahti@sss.fi
Talvikki Salin
toimittaja
02-7702321 050-5130253
talvikki.salin@sss.fi
Asko Lehtonen
yhteiskuntatoimituksen esimies, kuntatoimittaja
02-7702313 050-5130236
asko.lehtonen@sss.fi
Vesa Käiväräinen
kuntatoimittaja – Salo
02-7702325 050-5130229
vesa.kaivarainen@sss.fi
Minna Filppu
aluetoimittaja – Kemiönsaari, Paimio, Sauvo
02-7702342 040-7071257
minna.filppu@sss.fi
Päivi Malin-Perho
aluetoimittaja – Somero, Koski, Marttila
02-7702562 0400-740659
paivi.malin-perho@sss.fi
Veli-Matti Henttonen
kulttuuritoimittaja
02-7702329 050-5130216
veli-matti.henttonen@sss.fi
Juha Tuuna
urheilutoimituksen esimies
02-7702353 050-5130261
juha.tuuna@sss.fi
Olli Mäntylä
urheilutoimittaja
02-7702361 050-4328318
olli.mantyla@sss.fi
Marko Mattila
lehtikuvaaja
02-7702356 050-5130239
marko.mattila@sss.fi
Minna Määttänen
lehtikuvaaja
02-7702357 050-5130242
minna.maattanen@sss.fi
Kirsi-Maarit Venetpalo
lehtikuvaaja
02-7702354 050-5130218
kirsi-maarit.venetpalo@sss.fi

 

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Uutiset
STT
Arkisto
Muualla