LP Viestin passari Elina Käsnänen aloittaa myös seuran toiminnanjohtajana

0
Elina Käsnänen (toinen vasemmalta) on ehtinyt jo kapteenina edustaa LP Viestiä monenlaisissa tilanteissa, kuten kuvan CEV Cup -ottelun lehdistötilaisuudessa.

LP Viestin lentopallonaisten mestaruusliigan joukkueen passarista Elina Käsnäsestä tulee myös seuran toiminnanjohtaja. Joukkueen kapteenina toimiva 29-vuotias urheilija aloittaa toiminnanjohtajana 1. maaliskuuta. Pelaajasopimus hänellä on kuluvan kauden loppuun asti, toiminnanjohtajan pesti on toistaiseksi voimassa oleva.

Käsnänen on samalla kymmenvuotiaan LP Viestin seurahistorian ensimmäinen toiminnanjohtaja. Hänen tulevaa työnsarkaansa ovat aiemmin hoitaneet seuran historian alkuvuosina Jukka E. Lehtinen sekä sittemmin nykyinen päävalmentaja ja urheilutoimenjohtaja Tomi Lemminkäinen.