Lue nimilistat: Salon seudun ammattiopistosta ja lähiseudun muista oppilaitoksista valmistuneet

0
Ammattiin valmistuneet kokoontuivat yhteiseen juhlaan viime keväänä. Tänä vuonna perustutkinnon suorittaneille uusille ammattilaisille järjestetään juhla 28. elokuuta klo 10 Salon seudun ammattiopistossa. Arkistokuva: Jan Sundman.

Salon seudun ammattiopistosta valmistuu tänä lukuvuonna 480 henkilöä.

Tässä lista valmistuneista aloittain. Listalla on vain niiden tutkinnon tai koulutuksen suorittaneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun. Valmistuneista 70 ei halua nimeänsä julki.

Täydennämme ammattiin valmistuneiden listaa myöhemmin muilla Varsinais-Suomen ammattioppilaitosten valmistuneilla.

29.5. lisätty Novidan valmistuneet Liedosta, Loimaalta ja Uudestakaupungista, Axxellin valmistuneet ja Turun seudun eri ammatillisten oppilaitosten valmistuneet.

1.6.2020 Lisätty Livian Paimion maaseutuopistosta valmistuneet. Tämä lista täydentyy vielä lähiviikkoina. 

 

Lue myös jutut valmistuneista nuorista:

Salon seudun ammattiopistosta lähihoitajaksi valmistunut Dagmar Vint: ”Minulle on tärkeää tehdä merkityksellistä työtä”
Santtu Myllymäki pääsi suoraan koulun penkiltä vakituiseen työsuhteeseen: Sähkömieheksi suoraan koulun penkiltä

 

 

AMMATTIOPISTO LIVIA, MAASEUTUOPISTO PAIMIO

Metsäalan perustutkinto
Erelä Johannes, Hietala Santeri, Kalliolevo Ville, Kanerva Ville, Kaukiainen Niko, Meriö Liisa, Mikkola Rasmus, Pilli Fanny, Rasi Jarmo, Rinelli Alex, Salo Pietari, Savin Pauli, Varjo Tino, Virtaranta Eeli, Visuri Juha.

Maatalousalan perustutkinto
Arnould Inka, Heikinoja Eerika, Ikonen Laura, Illman Ida, Jokela Emmi, Karttunen Miisa, Laapotti Paavo, Lilja Heli, Lindström Mia, Pappila Meeri, Parttimaa Julia, Rasmus Essi
Syrjä Emma, Tamminen Iida, Törmänen Saara, Verho Jasmina.

(Osa opiskelijoista valmistunee vielä tällä ja ensi viikolla, joten nimilista täydentyy.) 

 

 

SALON SEUDUN AMMATTIOPISTO

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja

Akbari Jawad, Kylmäniemi Jarkko, Lindholm Marko, Pentikäinen Siiri, Saloranta Kimi.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Ekholm Kalle, Grof Lassi, Haikonen Iiro, Hirvonen Ville, Honkala Arttu, Jämsen Robert, Klemelä Niko, Lehto Kasper, Lehto Tino, Lehtonen Joel, Lietzén Lauri, Lindholm Jone, Mäkilä Miika, Nikkinen Ville, Nyberg Roope, Parviainen Ville, Pihlström Kari, Sainio Niko, Selenius Niklas, Wirtanen Joona.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja

Lepistö Emma, Saarela Teemu.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja, parturi

Helenius Olga, Helminen Emma, Hursti Henna, Hämäläinen Henriette, Kurppa Nelli, Lavikainen Tiia, Lehtonen Jenni, Lintula Pauliina, Riikonen Tilda, Simola Miia, Tolvi Maija, Vuori Riina.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Tuominen Inka.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, tarjoilija

Lauren Suvi.

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja

Malmivirta Karlo.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

Kivimäki Santeri, Koskinen Miki, Lindholm Niilo, Peltoniemi Tomi.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asentaja

Hirvonen Tommi.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja

Koski Lauri.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Laaksonen Juhani, Lehti Tommi, Peipponen Ville, Setälä Julius.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Al-Khazraji Bashar, Fedotov Vasilii, Motornyi Andrei.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja

Mohammed Qasim Shawnm, Özdemir Melda.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Aitosalo Roosa, Forsman Elvira, Hörkkö Markus, Kinnunen Jasmin, Sandholm Susanna.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Karjalainen Laura, Raininko Hanna.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Alm Mikko, Hernesniemi Pauliina, Nääppä Teemu.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Nordström Beda-Amanda, Taka-aho Helena.

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Breilin Mikael, Hajdini Saranda, Hänninen Tia, Iivonen Riku, Jetullahi Sinan, Kalkela Noa, Kavén Mico, Koivuniemi Sebastian, Laaksonen Maaret, Laamanen Topi, Lempiäinen Elli, Lundström Jesper, Manelius Ria, Metsänoja Topi, Mishina Nora, Paima Akseli, Paulamäki Sami, Pettersson Ilona, Puska Tuula, Rantanen Erika, Rantanen Roope, Sajjadi Najib, Salmari-Lindvall Laura, Samimi Danial, Suominen Jaakko, Suontausta Anu, Taponen Tuula, Turtola Aleksi, Valo Heli-Anne.

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Bergroth Mikael, Engblom Joona, Heinonen Jami, Järvelä Aleksi, Kalliola Roope, Kivirasi Santeri, Lindholm Valtteri, Nurmi Juuso.

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Ahola Oskari, Aronen Matias, Eriksson Matias, Hlevnjuk Tiina, Hsa Pay, Huolila Martti, Huoponen Niko, Hurme Jyrki, Härkönen Heidi, Kallio Konsta, Kankare Emmi, Karimo Vesa, Karimo Ville, Kautto Joonas, Keski-Vähälä Miikka, Kotavuopio Riku, Kultanen Ilari, Kurkilahti Vesa, Laine Isabel, Lehtonen Tino, Lindroos Santtu, Loponen Viia, Mäensivu Arttu, Naakka Jesse, Nieminen Sofia, Salomaa Martti, Sipola Suvi, Sirkelä Daniel, Suomi Akseli, Taalikka Ville, Vidberg Tanja.

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja

Kaasinen Antti.

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Auranen Milla, Forsgren Johanna.

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Anttila Eetu, Manelius Jenna, Niemi Olga, Rasila Dagnija, Saks-Ljunggren Greta, Suni Tuomas.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Kulmala Julia, Tannijärvi Samuel, Tuominen Mikaela, Lehtonen Roni.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Kuivakangas Johanna.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Karesluoto Janne, Rinkinen Roy, Sundholm Matias.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja

Mikkilä Ismo, Nijhawan Vijay, Palani Jafi Zara, Savin Miika, Skladnova Margarita, Ågren Tarja.

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja

Ahonen Sanna-Mari, Jääskeläinen Heikki, Laitinen Eetu, Moisio Niilo, Pakola Tuomas, Peltola Eetu, Raikaa Miro, Rasimus Topi, Santakangas Antti, Vaara Veeti, Väänänen Ville.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Balinca Jashar, Haalijoki Mikko, Hirvonen Jesper, Kaskinen Eetu, Kivimäki Max, Laaksonen Eetu, Mettala Taneli, Oksanen Matias, Paikkari Toni, Pakarinen Eetu, Pölönen Niko, Ståhlström Jere, Vesterinen Joonatan, Vuorinen Jere, Väätäinen Casimir, Yasin Rostam Usman.

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Kamphan Risa, Nieminen Sarianne, Vuoti Jani.

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Ali-Yrkkö Juuso, Ekholm Roni, Henttinen Laura (kaksoistutkinto), Korte Riku, Loukonen Iida, Rajala Roope, Rantanen Joonas, Raudsepp Kristiina, Suontausta Fanni.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Laine Milla, Oksanen Pekka.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja

Gali Sari, Halonen Henna, Illes Timea, Isomäki Tiina, Kirves Jaana, Kuru Liisa, Lehikoinen Jutta, Lindgren Marita, Lindholm Riitta, Manelius Riku, Merikukka Jonna, Simonné Pala Erika, Sinkkonen Satu, Thirasetamorn Woranit.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, lähihoitaja

Leino Roosa.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala, lähihoitaja

Aalto Henna, Halonen Miia, Helenius Riinamari, Henriksson Jaana, Herranen Joel, Juhantila Krista, Juusti Anni, Kallio Kaapo, Kallio-Rokka Riikka, Kinnunen Jessica, Knaapinen Helena, Laakso Nea, Leskinen Niina, Liimatainen Ida, Mikhaylichenko Svetlana, Nouko Mari, Nummiluikki Sofia, Pantsu Kalle, Punsar Iida, Pyykkö Fiia, Rannik Inge, Rastas Mari, Rivimets-Juust Iloona, Tuomola Kati, Vuori Ilona, Wahlsten Satu.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, lähihoitaja

Ahmadi Barsan, Blomerus Tino, Heikkilä Maija, Hurve Anne, Laine Satu, Lehtinen Janita, Lindholm Leevi, Luosujärvi Suvi-Tuuli, Mäki Janni, Määttänen Reija, Salokoski Sari, Sipponen Marika, Suominen Susanna, Vehmaa Lotta, Ämmälä Sini.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja

Kopponen Aleks, Pohjaranta Viivi, Rekola Marko, Ropanen Hanna, Ruohonen Jonna.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja

Akhtar Waheed, Alanto Emmi, Haavisto Sabina, Heikkilä Erika, Herranen Markku, Hiitola Shiri, Isokääntä Fanni, Jylhä-Ollila Tessa, Keyriläinen Merja, Kokko Sofia, Korpela Pia, Laaksonen Hanna, Lass Iflin, Lehto Kirsi, Leinonen Eeva, Mielonen Pia, Mäkinen Eerika, Mäkirinne Sofia, Nordström Jaanika, Nyberg Linda, Oksanen Iida, Olup Viktoria, Paju Riitta, Panahi Naim, Rezaei Abbas, Riitamaa Nea, Ruostetsaari Julia, Suominen Henri, Sutinen Siiri, Söderholm Annika, Tibúrcio Prazeres Joana, Tulonen Anna, Vint Dagmar.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vammaistyön osaamisala, lähihoitaja

Aaltonen Sanna, Enqvist Heikki, Ihamäki Nia, Korpela Merja, Kytö Ella, Laiho Ari-Mikko, Leppiniemi Niiko, Nordström Virve, Ojala Timo, Rautio Tiia, Reunanen Katariina, Ruusulaakso Katja, Saturi Sari, Vuorensola Saija.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vanhustyön osaamisala, lähihoitaja

Sarasmo Teresa.

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja, automaatioasentaja

Ahonen Teemu, Hidén Jimi, Ikonen Esa, Kulmanen Jalmari, Kämäläinen Tomi, Liiman Jon, Mikkonen, Arttu, Myllymäki Santtu, Mäkeläinen Sami, Niinivaara Arttu, Niiranen Leevi, Oksanen Taisto, Paasonen Veikka, Pohjola Mika, Rask Casper, Reiman Joona, Ringborg Patrik, Ruohonen Väinö, Saastamoinen Atte, Salo Eetu, Sumuvuori Hanna, Tång Antti, Vesander Iiro, Viktorov Oleg, Wahlman Nina.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, automaatioasentaja

Ehrnrooth Emil, Heinonen Tuomas, Hurve Frans, Tuomisto Juho.

Taideteollisuusalan perustutkinto, puusepänalan osaamisala, artesaani

Lähteenmäki Tero, Saarinen Heikki, Salakari Valtteri.

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustusalan osaamisala, artesaani

Ekbom Jasmin, Hansson Jasmin, Kiss Zsuzsa, Koski Tea, Kunnas-Berg Sade, Mäntynen Mervi, Nylander Hanna, Peltola Catherine, Toivonen Tiina.

Taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen valmistuksen osaamisala, artesaani

Ahtiainen Anniina, Grönvall Nea, Heikkilä Vilja, Korpela Kasper, Louhevirta Liisa, Mailander Minea, Nuutinen Pinja, Saario Heli, Saaristo Minna, Varjonen Essi, Vesanto Annika.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Ali Ahmed, Henttinen Atte, Häggström Onni, Kasvala Vihtori, Kuusola Kimmo, Lehtilä Lauri, Lehtiranta Kasimir, Levomaa Aki, Majuri-Parkkali Ria, Makats Kaarel, Pulkkinen Taneli, Rezai Najibollah, Tinus Siim.

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti

Alakoski Pasi, Haapakoski Anni, Hirvenkivi Henri Kristian Aukusti, Järviö Hanna, Korhonen Jarkko, Koski Lauri, Ruohonen Päivi, Suhonen Tiia, Takomo Saana.

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, designtekstiilien valmistaja

Degerström Merja, Henelius Renata, Kivelä Marika, Kukkonen Senni.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja

Gjere Emiljan.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Kallunki Markus, Kangasniemi Aleksi, Lehtinen Valtteri, Lehtonen Jesse, Nurmi Mikko, Ropponen Niilo, Silvo Markus.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, käytön tuen osaamisala, datanomi

Forsman Jesper, Hallapelto Ilmari, Nurmi Juho, Söderman Aleksi.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistotuotannon osaamisala, datanomi

Bussman Rasmus, Hokkanen Vesa, Iivonen Elias, Juponaho Eemeli, Kakko Akseli, Kareinen Tuomas, Laiho Mikko, Parttimaa Samu.

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)

Ahmadi Karim, Luusua Joonas, Nemyrovska Viktoriia, Shyrinska Anna.

 


AXXELL

Grundexamen i sjöfart

Fagerlund Oliwer, Sjöholm Conny, Lehtinen Thorbjörn, Johansson Alexander, Nylund Anton, Grandell Johan.

Grundexamen i turism

Kullberg Xuxha, Sundman Alice, Svahn Didrik, Ahlbäck Nina, Malmström Emilia, Väyrynen Lotta, Zadvorska Dariia, Roth Kristina.

Grundexamen i affärsverksamhet

Grönholm Niklas, Holmberg Therese, Kuusikorpi Noora.

 


NOVIDA AMMATTIOPISTO, LIETO, LOIMAA, UUSIKAUPUNKI

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti

Kataja Minni Mariella.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Aaltonen JoeL, Ekqvist Mikael, Haapala Mikael, Jokinen Jimi, Järvi Niko, Korkka Leevi, Luoma Sami, Mohammadi Shah, Oikia Niko, Ojala Jesse, Pettinen Jari, Salmila Topias.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Forsberg Johanna Suvi Tuulia, Hyytiäinen Emilia Annabella, Laakso Veera Peppi Josefiina, Lehtinen Ellinoora Iida Anita, Mäkelä Nina Helena.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja

Aalto Riina, Helin Mia, Hirvensalo Pirjo, Männistö Linda, Salo Ida, Sivonen Hanne, Stolt Jenna, Suominen Jenni, Uusitalo Gauhar.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Aoda Ilin, Kortemaa Eetu Ilmari, Mäkelä Riina-Maria Eveliina, Peiponen Petra Maria Eveliina, Rantala Miia Maria Tuulikki, Taipale Tiina Elina, Tammelin Joonas Mikael Alexander, Virtanen Jiina Mikaela.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja

Rantanen Jesse, Salonen Väinö.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Maikola Pia Hannele, Mäki Janne Samuel, Ranne Tiina-Maija, Räsänen Joonas Kasimir.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Aaltonen Juho, Aho Niilo, Järvinen Jokke, Karén Mikael, Kulmala Eetu, Saastamoinen Niko, Uusitalo Jere.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Savolainen Jenna.

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Ahokas Sanni, Anttila Elmeri, de Wit Henrik (kaksoistutkinto), Gregorio Julian, Hakamäki Paavo, Järvistö Iiro, Järvistö Simo, Kallioinen Ida, Koit Gabriela, Kuusjärvi Tiia, Laine Mikael, Laine Oskari, Laitonen Emmi, Laivo Väinö, Lattu Rene, Lehto Jonna, Lehtonen Julia, Lehtonen Oona, Leiviskä Karma, Leppämäki Leevi, Lilja Jessica, Mykkänen Viljo, Nieminen Milo, Nikander Niko, Nikander Sarianna, Nummi Luukas, Rovio Jere, Saarinen Aleksandra, Saarinen Veeti, Salo Laura, Salonen Heidi, Salonen Hely, Seppänen Silja, Suonpää Siiri, Täckman Patrik (kaksoistutkinto), Wehman Ville, Veijanen Henri, Veijola Einari, Vesala Iita, Vienonen Erika (kaksoistutkinto), Vuorinen Vaula, Vähätupa Maria, Översti Jasper.

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Häkki Jenna, Idrizi Floriand, Kajala Kati, Keihola Kirsi, Kinnunen Ritva, Mäntylä Jesse, Peltokangas Jenni, Pyykkö Iida, Rauno Suvi, Saloinen Henna, Sundberg Sofia, Suominen Lisa, Söderblom Sini, Vuorma Katja.

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Heinonen Leevi, Simola Kim.

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Hakenberg Julia Johanna Karoliina, Karlsson Anton Joonatan, Kivistö Eetu Janne Antero, Koivunen Mauno Alvar, Koskela Miikka Olavi, Niiranen Jatta Johanna.

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Ankelo Tatu, Anttila Artturi, Backman Henni (kaksoistutkinto), Haavisto Niko, Hongisto Tomi, Jumppanen Siiri, Kaurala Tino, Lehtinen Miko, Mankinen Antti, Nieminen Elmeri, Ojanperä Hannes, Onnela Mika, Peltola Aleksi, Raitala Mikko, Silvo Viljami, Sjöberg Olli, Tamminen Jari, Tamminen Matias, Timonen Jalmari, Toivonen Juho, Virtanen Veeti, Väihkönen Akseli, Ääri Tommi.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Eskola Lassi Olavi Aleksanteri, Juusti Ossi Veikko Antero, Karjainen Marko Taneli, Pöyry Riina Marika, Sakari Emma Kristiina.

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Laine Teemu (kaksoistutkinto).

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Keipi Kalle Fredrik, Lehtonen Sanna Sylvia.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Alkki Lydia, Brown Daniel (kaksoistutkinto), Ikonen Ville, Järvelä Anssi, Laine Tatu, Leppämäki Jasmina, Lindberg Pihla, Malviste Anttoni, Mattila Miro (kaksoistutkinto), Mettälammi Juuso, Mäkinen Miika, Niemi Tomi, Pirilä Aaro, Rantala Paavo, Saari Antti, Saloniemi Jeremia, Sälliluoma Lukas, Sävelkoski Jussi, Tapio Emil, Tuomi Ville, Virtanen Oskari, Wallenius Tony, Ylijoki Tatu.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Himer Yassin Ilias Eemeli, Laaksonen Casper Ilmari, Patong Johnny, Turunen Rasmus Jean Sebastian.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Aalto Tuija Soilikki, Aarnisaari Jenna Jasmin, Ahlstedt Saga Sarita, Ala-Kleme Maarit Saima Lemmikki, Alhonen Kirsi Anneli, Alitalo Eveliina Aino Maria, Eskola Jemina Maria Monica, Hakala Eerika Sofianna, Hautoniemi Kari Tapani, Heikkilä Leevi Lauri Heikinpoika, Heikkinen Saija Katriina, Heinilä Katariina Mikaela, Helin Suvi, Hellberg Ona, Hongell Sini Tuulikki, Hongisto Emilia Maria, Ilmari Timo Antti, Isoheiko Kira Maria, Jalonen Janette Riitta Anneli, Jauhonen Elli Sylvi Johanna, Kesseli Mervi Minna Katariina, Korpela Jenna Karoliina, Korpela Krista Katariina, Kovalevska Nelli, Kovriznohh Zanna, Laiho Sanna Kaarina, Lakkala Marjo Annukka, Lampinen Elise Marie, Lindholm Elina Maria, Lindholm Minna Susanna, Mahlamäki Minna Matilda, Marttila Sari Marjut, Mikola Venla Adele, Nieminen Kati Marika, Näppinen Heli, Oksanen Anneli, Parajuli Apsara Devi, Pietilä Paula Karoliina, Pihlajamäki Minttu Juulia, Piiroinen Laura Margareeta, Reunamo Yuli, Sallinen Shanna Helena, Salonen Sonja Susanna, Seppä Heidi-Maria Christina, Sinkko Nina Marita, Soini Sini Susanna, Tiainen Suvi, Vaittinen Jatta, Valtonen Noora Linnea, Vist Eve, Vuohijoki Veera Henna Maaria, Vuorio Katariina, Åkerblom Teea Birgitta.

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Höglund Samu, Katajamaa Markku, Lehtinen Arja, Leppimaa Marko, Mikerov Eddi, Räsänen Maarit, Saari Jesse, Uusikartano Markus,

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Koho Juuso Heikki Mikael.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Fältberg Jani Olavi, Grön Markus Aleksanteri, Hernandez David Rafael, Hiltunen Konsta Eemeli, Hirvasoja Kasperi Eetu Johannes, Häkli Henri Tapani, Hätönen Markus Veikko Juhani, Koistinen Roni Juhana Jeremias, Kurkisuo Petri Artturi, Kyläheikkilä Aleksi Kristian, Lehtinen Antti Kalervo, Lehtonen Lauri Antero, Markula Petteri Mikonpoika, Mäntysalo Nikolas Tommi Juhani, Naula Niilo Juho Alexander, Niemi Matias Niko Santeri, Nisonen Jesse Valtteri, Ojala Matias Jouko Samuel, Pernu Juuso Tapani, Pohjanoksa Kimi Petteri, Pulli Jymy Jaakko (kaksoistutkinto), Ruusunen Konsta Johannes, Salmela Roope Frans Juhani, Savolainen Lauri Vihtori, Sievänen Nicholas Mikael, Tapio Tino Juhani, Ylikännö Lauri Johannes.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Gustafsson Eemeli, Kähärä Valtteri Samuel, Tarnanen Oskari Onni Tapani, Uusipäärni Aleksi Juhani.

Novidan viralliset valmistujaisjuhlat järjestetään elokuussa 2020.

 


OPPILAITOKSIA TURUN SEUDULTA

RASEKO

Ajoneuvoalan ammattitutkinto

Koslonen Teemu Juhani.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Dahlén Leevi Göran Hermanni, Eivola Ville Elmeri, Kaerla Markus Valdemar, Kemppi Kristian Matias, Konki Niko Ilmari, Kortesluoma Niclas Oskari, Kukkohovi Juho Juhani Iisakki, Lipponen Aleksanteri Eemil, Marttala Nils Erik, Nordell Ella Sofia, Nygård Jussi Petteri, Ojala Roni Antero, Pahikkala Jussi Johannes, Pohjois-Koivisto Pyry Joonatan, Pohjola Panu Kristian, Pöysti Jesper Jalmari, Rosman Oscar Ville Viljami, Saarinen Joonatan Karl Eemil, Sjögren Veeti Johannes, Smolensky Tony Wiljam, Suomi Jimi Johannes, Takalo Arttu Frans, Törni Pasi Johan, Varjonen Jesse, Vuori Tuomas Jari Juhani.

Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto, dieettikokki

Aaltonen Satu Maria, Harju Tanja Tuulikki, Sirvidas Kersti, Toivonen Soile Virve Kaarina.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Hautaniemi Jutta Eeva Maria, Koila Riina, Kuusisto Elina Alli Vilhelmiina, Remes Alena.

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Skippari Marita Anneli.

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Erholm Sanna Karoliina.

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja

Alakoski Virpi Anette, Kesonen Heidi Johanna, Lehto Jenna Hannele.

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

Kaipainen Jonna Marika.

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, perhepäivähoitaja

Kangas Hanna, Laakso Laura Karoliina, Lindholm Virpi Kristiina, Mehtälä Jenni Kaarina.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja

Mononen Laura Maria.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Ahlsved Daniel Sebastian, Heimonen Ville-Valtteri Olavi, Koski Juho Heikki Matias, Reivonen Jami Kristian, Tamminen Jesse Kristian.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Ahmad Shohan Mushtaq, Al-Dirawi Hussein Kareem Abdulridha, Alhantas Sabhan Ihsan Ali, Ali Aymen Bassem Ali, Al-Jamili Mustafa Muhammad Rajab, Al-Khashali Adel Abdeljabbar Mahmoud, Al-Obaidi Ammar Younus Hussein, Arafa Muhamad Adnan, Kemppainen Petri Kalervo, Khshfah Ahmad, Kirkanen Riina Maria, Lehtonen Santeri Heikki Matias, Louhivuori Juho Arvi Jalmari, Memic Enes, Mohammad Bashir Younis, Mäkilä Aleksi Juhani Samuel, Palani Kamaran, Saadallah Abdulrahman Imad Saadallah, Saifori Sherko Othman Azeez, Seppä Tomi Kalervo, Touru Verner Frans Emil, Wittfooth Jesse Jaakkima, Yli-Saari Patrik Jesperi.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Berg Miia Ritva Johanna, Mikkola Mia Marika, Väikkä Aleksandra-Maria, Väikkä Pekka Sakari, Ukkonen Sorja Johanna.

Käsityömestarin erikoisammattitutkinto

Helles Tytti Terella, Lahtinen Nina Annika Susanna, Rantanen Reija Maria.

Käsityöntekijän ammattitutkinto

Grönlund Leeni Anita, Junni Maria Susanna, Niskanen Laura Katri, Riipinen Hannele Kristiina, Salmenkivi Ruut Maria, Santonen Riikka Meri.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Salmi Roni Kristian, Wellenius Eetu.

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Lännistö Mia Susanna, Collanus Anna Kerttu, Helstamo Katja Kirsi Irene, Honkaneva Katriina Hannele, Kytönen Hanna-Reetta, Laine Krista Emilia, Lindroos Sari Susanne, Kaukola Jonna Pauliina, Söderlund Christian Mikael, Valtamäki Krista Sofia Elisabeth, Lak Hanna, Nurminen Kati Irmeli.

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Pälijärvi Mea Karoliina, Aalto Niklas Aleksi, Abramova Ekaterina (kaksoistutkinto), Ahtiainen Alina Vilhelmiina, Alakoski Josefina Miranda Annina, Cardoso Harding Cristiane, Cimilji Ardi, Grönlund Santeri Juho Tapio, Heikkinen Kirsi Helena, Huovila Meri Tuulia Elisabet, Innala-Ristimäki Hanna-Leena, Inttilä Valtteri Juhani, Järvinen Jasmin Jenna Julia, Jäspi Arja Hellikki, Kantola Viivi Vilhelmiina (kaksoistutkinto), Kauranen Miisa Maria Eveliina, Kebic Elma, Kiuru Joni-Mikael, Kiviranta Johanna Karoliina, Kuningas Jessica Karoliina, Kustonen Elmeri Jeremias Kalevi, Laaksonen Vera Julia, Laivo Miina Tellervo, Lumme Daniel Vilho Juhani, Luoto Christa Kaarina, Marttila Kiia Caroliina (kaksoistutkinto), Matilainen Rami Oskari, Niemi Aleksi Matti, Pehrsson Erik Johan Göran (kaksoistutkinto), Peltonen Taru Katariina, Pirhonen Miika Caspian Juhani, Pulkkinen Maria Katariina, Rintala Päivi Kaarina, Ruopsa Pinja, Ruusumaa Rosa Maria, Salmi Senni Annika, Salovaara Jerry Markus, Sandberg Henna Pauliina, Sarvo Kristian Jyrki Juhani, Silén Niko Kristian, Silkka-Conteh Hanna Elisabeth, Silvan Sani Alisa, Stenroth Terno Veikko Alexander, Syri Heidi Kristiina, Tamminen Noora Elina (kaksoistutkinto), Tauriainen Jasmin Susanne, Tekin Ari Azad (kaksoistutkinto), Toimio Ville Sakari, Tuominen Nestori Iisakki, Tuomola Monalisa Mariel, Tuulivaara Emmi Maria, Uotila Veeti Waltteri (kaksoistutkinto), Äijälä Maria Irina.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Heikkilä Maria Pauliina, Håkansson Jaana Anneli, Niiranen Riina Johanna, Ristilehto Katja Eveliina, Ruotsalainen Milla Piritta.

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Aunola Jenni Johanna, Laatikainen Karoliina Henrietta, Salminiitty Raakel, Suodenjoki Kaisa Anna-Maria.

Matkailupalvelujen ammattitutkinto

Rivinoja Tanja Marjana Alexandra.

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto

Rämö Piia Kristiina.

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Gustafsson Saija Marita, Larjoranta Pasi Juhani, Lehtinen Jukka, Leino Sanna Maarit, Listenmaa Niina Katja, Mikkonen Miska Juhani, Nuutinen Jari Veijo Sakari, Raikari Tuula Marjaana, Rautiola Leena Maria, Tytar Yuliya, Virtanen Emilia.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja

Kouhia Nelli.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja sekä kodinhuoltaja (AT)

Rintamäki Edjane.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja (AT)

Thong-Insee Sukanya.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Engblom Kimmo Tapio, Kaaros Ville Rikhard, Nylund Joni Erik, Panisse Jean-Pierre Philippe, Strandman Jari-Matti.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja

Bednieri-Tcarmatebuli Freia, Isse Said, Prisacariu Gina.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Hassani Mohammad Sharif, Helenius Leevi Olavi, Kauppinen Jasper Jesse Julius, Koivunen Rasmus Matias, Kuronen Mikael Koehler, Lakomaa Tommi Heikki Aleksi, Lassila Miikka Aleksi, Lehtinen Julius Anton Kristoffer, Marjunen Joona Aleksi, Mäkelä Niko Anttoni, Nuotio Niklas Valtteri Antero, Ollanketo Eetu Juuso Elmeri (kaksoistutkinto), Pohjankukka Miro Juhani, Raatikainen Eetu Oliver, Saari Arttu Juhani, Saari Valtteri Frans Emil, Silvola Patrick Tino Tapio, Simola Aron Arvo Aulis, Sorri Jonne Juhani, Suominen Eelis Verneri, Valtanen Rasmus Sakari, Virtanen Samppa Onni Juhani, Välimäki Roope Väinö Vihtori.

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Backman Jannika, Huuhka Emma Sofia, Kuutniemi-Heinemaa Päivi Kaarina, Rainetsalo Wenla Liisa Anita, Wihervuori Inka Vilhelmiina.

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Al-Gailani Wisam, Aljamali Abdel Khalek Emad, Al-Janabi Dhurgham Abdulrazzaq Jasim, Al-Khafaji Rami Suheil Omran, Al-muradi Ahmed Hazzaa Saadoun, Aso Jenna Maria Merituulia, Hamid Shaian jalil, Kamorudeen Fadekemi, Kaskentola Vili-Mikael Tapio, Kokkonen Jasper Rasmus Valtteri, Koskelainen Eero Petteri, Kujala Toni Antero, Lehtonen Saku Onni Ilmari, Lindström John Peter, Mettovaara Sandra Sofia Juulia, Mänty Tino Oskari, Nissi Sonja Kristiina, Omar Ismail Huner, Pekkarinen Jere Juhani, Perkiö Aleksi Elias, Puumala Julianna Jasmin Mikaela, Salo Anna-Maria, Samadov Sanan, Shchekina Elena, Stormi Emilia Iina Amanda, Suikki Moona Olivia, Tanhuanpää Joni Ilari, Vainio Aulis Sakari, Zeidan Huda.

Restaurointikisällin ammattitutkinto

Kröger Jarkko Tuomas, Pelkonen Anne Maarit.

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, suurtalouskokki

Hänninen Emilia Linnea, Kadhim Atheer, Vahtera Chacriya.

Sihteerin ammattitutkinto

Kuusisto Sari Helinä.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Airo Säde Sinikka, Ajakainen Jaana, Andersson Laura Adonika, Chantry Hermione Rose, Erhomaa Rinna Marjatta, Fihlström Ilona Julia Marianne, Fränti-Saari Annakaisa, Haapamäki Liselott Paulina, Haataja Katja Erja Annika, Hallikainen Johanna Helena, Haloila Milla Jenni Janina, Harju Johanna Maria, Hiltunen Sanna-Susanna Tellervo, Hjelt Aada Sofia, Huittinen Erja Annika, Ihalainen Johanna Birgitta, Jalonen Jasmin Jennifer, Jokinen Severi Aleksanteri, Kaijankoski Sari Marjatta, Kankare Nea Johanna, Kirves Anu Maria, Koisaari Jens Oskar Theodor, Krouvila Milla Anneli, Kulmala Heidi Riikka Hannele, Kurkilahti Emilia Adolfiina, Kylämäkilä Anna-Julia, Laine Anni Katariina, Lassila Markus Tapani, Leppänen Laura, Lindfors Jari Pellervo, Lukkarla Kaisa Julia, Lumiaho Laura Elina, Marttila Anna Oliivia, Menkovic Selma, Metsäranta Saana Katariina, Miannik Henna Maaret, Mäkinen Henna Maria Tuulikki, Mäntypuro-Suhonen Milla Marianne, Nurmi Julia Maria, Nyblom Ida Lisa (kaksoistutkinto), Nybom Henna Susanna, Oksanen Johanna Linnea, Pahikkala Ella Emilia, Pelkonen Janika Serafia, Pentti Ester Wilhelmina (kaksoistutkinto), Pihlman Jasmin Julia Piia, Rajala Taru Hannele, Rakkolainen Emiilia Amanda Elisabet, Ramirez Oviedo Mayra Elizabeth, Rannikko Kirsi-Mari Mirjami, Rantanen Marjut Kaarina, Rinne Jenna Johanna, Runkokari Jenni Eliisa, Salonen Tuija Päivikki, Savolainen Carita Jasmin Marjatta, Simola Sanna Maarit, Sorariutta Ronja Tuulia, Sukari Wenla Aune Kyllikki, Suksaman Phattharaphon, Taalikka Aino Lydia, Tamminen Ria Marika, Tolonen Heikki Johannes, Tuominen Salla-Mari, Tuuna Annukka Lilli Maria, Vaittinen Miia, Valtonen Ronja Sofia, Viilos-Kontinen Nina Kristina, Viitanen Jaana Susanna, Virta Julia Catarina, Virtanen Emilia Juulia.

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja

Aaltonen Eemil Eino Juhani (kaksoistutkinto), Aunio Miikka Ossi Juhani, Cavrag Manuel, Hakula Leevi Niko Petteri, Korhonen Niklas Olavi, Lehtimäki Johannes Juhani, Merta Roni Antero Aleksanteri, Mäki Roope Viljami, Niemi Artturi Toivo Sakari, Pasanen Teemu Kristian, Piilinen Katja Elina Katarina, Runkokari Aleksi Tuomas, Siltanen Iiro Sakari (kaksoistutkinto), Suhonen Petrus Ilmari, Tamminen Timi Taneli (kaksoistutkinto), Uuttu Miika Markus, Vaulajoki Juuso Joonathan, Wihervuori Inka Vilhelmiina.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Sirén Samuel Juhani Dolawat.

Taideteollisuusalan erikoisammattitutkinto, käsityömestari

Nore Hanna Maria.

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Palomäki Janita Jasmin, Vilen Mervi Annika.

Taloushallinnon ammattitutkinto

Hellbom Linda-Marie Karolina, Seitam Kristin, Tegelberg Minna, Rainio Ninamaria.

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti

Aaltonen Mona Reetta Karoliina, Honkanen Elsi, Kuronen Sofia, Jokimaa Matias Karo Aleksi, Kettunen Jerry Matias, Niemi Arttu Uolevi, Rouvinen Juho Otto Juhani, Saidi Masiullah, Salokannel Samu Eemil Ilmari, Vaanola Miko Voitto.

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, designtekstiilien valmistaja (PT)

Koskela Riikka Johanna, Säteri Heli Susanna, Vatanen Liisamaija Johanna, Vuorio Izabella.

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, mittatilausompelija (PT)

Motorina Darja, Nemes Anett, Turunen Noora Maria, Varjonen Hanna Kristiina.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Moilanen Roni Markus Petteri, Rintamäki Rene Aleksi.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Aulio Valtteri August Olavi, Eloranta Niko Aleksi, Kosunen Niclas Juhani, Laihia Jami Miko Akseli, Laine Iivari Kaarle Iisak, Paju Samuli, Rantanen Teemu Tommi Tapani, Siltanen Riku Oskari, Suomela Roope Oskari A, Terho Joel Sebastian, Tikkanen Niilo Tapani, Egorov Svetlana, Hyvärinen Oskari Mikael Olavi, Kuusela Sakari Ahti Einari, Matikka Eero Pekka Oliver, Murtoniemi Juho Kristian, Olkkonen Juuso Eemil, Sandell Toni Tapani, Tuomisto Leo Viljami, Veijalainen Jussi Olavi, Virtanen Sami Petter Oskari.

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Aaltonen Piia Kristiina, Kourusuo Johanna Kristiina, Sjöblom Timo Kalevi.

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Sjöman Katri Johanna.

Yrittäjän ammattitutkinto

Lind Erika Anette Viktoria, Rantala Jukka Tapani, Soikkeli Jaana Marjatta, Vidák Eszter, Lehtisalo Tuomas Ilmari.

Yritysneuvojan erikoisammattitutkinto

Rosala Lassi Eemil, Tarvainen Hanna.

TURUN AIKUISKOULUTUSKESKUS

Autoalan perustutkinto

Abunofal, Basel J.S., Adaro Gerardo Mauricio, Adolfsson Eva Hannele, Al-zawbai Ali Abdulwahed, Asikainen Ruu Henrik, Fors Teemu Tapio, Kamil Yousif Mohammed, Kemppainen Mimmi Iida Ilona, Konttila Taru Helena, Nenonen Mikko, Ojala, Erkka Juhani, Saari Kai, Salman Aiman, Yaseen Sulaiman Younis.

Isännöinnin ammattitutkinto

Carpelan Camilla Maria, Makkonen Irja-Liisa, Mustonen Jarno Tapio, Nilsson-Rainio Theressa Mira Elviira, Sainio Mervi.

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Ahteenmäki Mari, Korpiaho Sari, Mäki Mikko Matias, Pippola Janne, Rämö Riitta, Sonninen Kalle Johannes, Taittonen Markku.

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

Kiviniemi Nina Marika, Lehtola Kirsi Maria, Nariman Arezu, Perkonmäki Emmi Camilla, Sormunen Pirjo Päivikki.

Kiinteistöpalvelujen erikoisammattitutkinto

Juhala Jarno.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Al Musawi Yasser, Alhasan Mohaimen, Heikiö Juuso Petteri, Häkkinen Lidia, Kisialiova Sviatlana, Lehtola Jerry, Lemanczyk Beata Katarzyna, Mahdi Hayder Nassr, Ojanen Kimmo Tuomas, Parjanne Saija.

Kunnossapidon ammattitutkinto

Peltonen Mika Juhani.

Kylmäasentajan ammattitutkinto

Raittila Robert Aleksi, Saarimäki Raimo Ilari.

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Aho Matias Petteri, Huotari Oskari Otto Samuel, Häggström Jani Michael, Hällilä Heini Elina Annikki, Jokioinen Maarit Satu Hannele, Järvinen Joonas Aleksi, Koivukangas Janne Valtteri, Koppelo Miisa Marianna, Korpela Minna Christa Karoliina, Leppänen Miko Samuli, Murto Janne Mikael, Nurmela Maarit Aune Elvira, Ritari Tuomas, Räsänen Tarmo Tapani, Silén Ellika Raya Louise, Sorjonen Leena Helena, Tevameri Heikki Matti Juhani, Tinnilä Petteri Aleksi Tapio, Tång Aleksi Mikael, Törn Niina Maria, Vironen Esa.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Auvinen Mirka Maria, Berg Pamela Kristina Olivia, Eranto Anne Maarit Helena, Heinonen Hanna Maria, Hintsala Julia, Hirvi Seija, Hurskainen Ari Matias, Huttunen Tanja Tuulia, Juntunen Julius Esanpoika, Karlsson Jan Miikael, Kotikivi Veera, Kumpuoja Maria, Metso Marko Juhani, Paasu Minna Marianne, Pakarinen Juho Pekka, Peltonen Tiina Kristiina, Puhakka Katja Annika, Remes Joni Kristian Aleksanteri, Ruskasuo Roope Samuli, Sadiku Egzon, Savolainen Sami Markus, Sjöblom Anni Marjut Helena, Soininen Antti Esko Petteri, Tiainen Lauri, Toivanen Annina, Wathén Vesa, Ågren Jani Mauri Miikkael, Österholm Heidi Christine.

Matkailualan perustutkinto

Kunnasvirta Camilla, Turkina Natalia.

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Al-zuabidi Fatima Raad Abdulkareem, Cimili Hysni, Gustafsson Camilla Katariina, Hyrkäs Miska Joonatan, Jääskeläinen Oona Kristiina, Koppe Tony Richard, Mäkinen Jani Johannes, Valmunen Henna Charlotte, Valtonen Lisa Emilia, Vuolanen Tapani Elias.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Ahonen Secil Julia, Al-Zubaidi Jarob Jihad Hamze, Amin Salam Yedallah, Chukwu Rita Chibuzor, Fält Sanna, Heino Katja Kaarina, Hrescanu Ionela-Raluca, James Upson, Lahtinen Timo Juhani, Lehtonen Katja, Lintusalo Edit Peppiina Adelina, Mariseva Jelena, Myllyveräjä-Santanen Anne Irmeli, Ukwuoma Chimezie Stanley, Westerlund Ville Juhani.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto

Ahola Arto-Pekka, Mäkelä Katri Hannele, Snellman Sami.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Ala-Heikkilä Mika, Hämeenoja Jouni Tapio, Ilola Anne Riitta Kristiina, Kako Noora Z, Koskelin Timo Juhani, Koskinen Juho Vihtori, Laitala Tuomas Sameli, Merkkiniemi Jarmo Kullervo, Nyyssönen Marko Tapio, Peltonen Mirko Johannes, Toivonen Erno.

Rakennusalan perustutkinto

Al-Khadhim Mazin Yas Khudhair, AL-Khuzaie Mohammed Jawad Abed, Arvonen Alvar Aleksander, Be-Hanna Fadi, Enroth Kimi-Petteri, Järvi Jonne Santeri, Silvennoinen Toni.

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto

Ekman Hanna, Viitanen Ismo.

Sähkö- ja automaatioalan ammattitutkinto

Haapala Teemu, Lahti Tapani Antero, Linko Marko Sakari, Rantaseppä Niko Mikael, Vainio Markku, Vainio Vihtori Pekka.

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Abdulmaged Omar Abdulelah, Al-Bayati Arkan Maher Abdulkareem, Hammar Reijo Graeme, Kaarne Kari, Mäntylä Timo Juhani, Rahimi Nasrullah, Salminen Ville Valtteri.

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Beqiri Hamze, Huovinen Juha Tapani, Wahlroos Krista Johanna.

Talotekniikan ammattitutkinto

Lapila Aleksi Johannes, Lehti Mika Tapio.

Talotekniikan erikoisammattitutkinto

Mannila Juha Armas, Nore Riku Matti.

Talotekniikan perustutkinto

Bajrami Advan, Ben Larbi Ibrahim Ben Mohammed, Feka Ylber, Kalkas Mikael Aaron, Kaski Pekka Aleksanteri, Lindbom Enni Minni, Lipponen Mikko, Long Vuthina, Pirttilä Markus, Siltanen Jarmo-Juhani, Turunen Tapio Ilmari, Wilén Ville.

Turvallisuusalan ammattitutkinto

Raitmaa, Elena.

Turvallisuusalan perustutkinto

Penttilä Maija Kaarina.

Turvallisuusalan perustutkinto (OPS)

Eräranta Emma, Jalonen Jesse, Justen Matilda, Karesluoto Ilmari Aleksanteri, Laukkanen Henna, Lindström Jerry, Manninen Mila, Merikanto Tom, Ojanen Erika, Ranta Tuukka, Ruiz Palacios Krizha, Ruiz Palacios Krizha Ariane, Saari Emilia, Salminen Maarit, Tuominen Olli, Välimäki Joel Juhani.

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Laukkanen Niko Valtteri, Niinimäki Jutta Eliisa, Sipilä Markku Juhani, Sulkanen Arttu Aleksi, Varvas Jyrki Heikki Tapani.

TURUN AMMATTI-INSTITUUTTI

Ajoneuvoalan erikoisammattitutkinto

Ranta-aho Mikko Olavi.

Autoalan perustutkinto

Airismeri Lauri Markus, Alkio Santeri Markos Aleksi, Andrei Gabriel Nicolae, Areva Karolus Johannes, Forsten Janne Severi, Granlund Markus Alex Mikael, Hellman Jesse Johannes, Helminen Kasperi Veikko Ensio, Hurula Eemeli Niko Johannes, Huynh Thanh Tam, Iso-Järvenpää Juuso Jami Jonatan, Juhannusvuori Teemu Henrik Oskari, Keto Kauko Elias, Korhonen Jesse Sebastian, Koskinen Jimi Veeti Valtteri, Mattsson Carl-Christian, Meronen Eemil Juhani, Mäkinen Jasmin Maria, Nikula Sauli Matias, Pajunen Wilho Malakias, Pitkänen Arttu Oskari, Punkka Tuukka Topias, Päiviö Arttu Eemeli, Saarelainen Samuli Mikael, Saloranta Jere Mikael, Siltala Eevertti Elmeri, Suni Simo Tuomas, Suomi Lauri Arvo Vihtori, Suomi Sara Kristiina, Tausa Miro Jaakko Johannes, Vuorio Emilia Iiris Aleksandra, Vuorisalo Ville Matias.

Elintarvikealan perustutkinto

Ahonala Jon-Einar Johannes Jukanpoika, Blomqvist Lotta Emilia, Forsblom Jenna Katariina, Heikkilä Jenna Aurora, Heikkuri Vilma Karoliina, Hummelin Mira Jasmin, Kaeophet Supatcha, Kettinen Elisa Tuulikki, Kohandi Anneli, Koivula Noora Matilda, Korhonen Laura Karoliina, Kärkkäinen Miikka Eero Ernesti, Laitinen Melissa Venla Sofia, Lehtonen Aki Valtteri, Leinonen Wilma Alisa Olivia, Mujunen Heli Laura Hannele, Nurmi Tiia-Maria, Sirén Jasmin Aleksandra, Sukpanao Suwannee, Tuomisto Sandra Kristiina Camilla, Ungern Emilia Kristiina, Vu Khuc Thao Dung.

Grundexamen i affärsverksamhet

Åhlberg Emil Alexander.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Almenoksa Timo Tapani, Hasani Arieta, Henriksson Maria Milla-Tuulia, Larm Emma Alisa, Lee Emmi Annina, Lindström Iida Maria Katariina, Manner Alina, Meritaival Santeri Emil Juhani, Palmén Iida Alisa, Rekola Noora Jessika, Salminen Aino Emilia, Salonen Anniina Karoliina, Selin Karoliina Maria, Veranen Ilona Annele, Vilppola Susanna Maria, Wallin Olivia Eveliina.

Hiusalan perustutkinto

Afanasyeva Ksenia, Arif Dareen Taha, Arvonen Emma Elisa Alexandra, Baram Arjan, Eklund Alexandra Sofia, Eriksson Emmiina Serafia, Esmail Najebh Rezaei, Kontturi Vilma Elise, Kotka Enni Karoliina, Lankila Kerttu Liina Päivikki, Lehtonen Venla Aino Elisa, Lewis Mira Alexandra, Pekonen Matilda Meeri Emilia, Saarnio Netta Jasmin, Salman Bronaiah Oday, Saurén Neea Susanna, Simola Maija Ida Wilhelmiina.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Aaltonen Roope Oskari, Ahlqvist Gisela Lisbeth, Ahokas Hilda Helinä, Alekseeva Elina, Aulio Elli Aleksandra, Autti Noora Emilia, Haliseva Niklas Pekka Tapio, Hannula Erika Anette, Harjula Arttu Oskari, Jokinen Milla Olivia, Kallio Mikko Kalevi Nikolai, Karvinen Tiia Roosa Johanna, Keto Miia Matilda, Koilahti Aura Tiina Mimosa, Korpi Sanni Aurora, Koskinen Emilia Karoliina, Kostet Noora Susanna, Kurjama Demi Michelle, Kurman Valery, Kuusela Julia Karoliina, Kärkkäinen Elias Petteri, Kärkkäinen Juuso Petteri, Laaksonen Nuutti Johannes, Laaksonen Teresa Maria Elise, Lager Emmariina Lotta, Lehtinen Nico Santeri, Lehtonen Emma-Sofia, Liimatainen Eetu Edvin Rikhard, Liukkonen Karoliina Maarit, Luotonen Enni Mikaela, Lähteenmäki Melissa Lotta Anniina, Lönngren Kim Christian Göran, Mattila Marjo Katariina, Mattila Sampo Daniel, Merilä Valtteri Jere Kalevi, Mesikämmen Otto Armas August, Niinijärvi Juhani Matti Henrikki, Nikula Oskari Antero, Pohjantähti Pinja Piia Maria, Puhakka Santeri Leopold Topias, Puranen Manda, Pyökäri Anniina Alice, Rissanen Juho Santeri Leonard, Ristolainen Nea Matilda, Salonen Tia Alina, Sjöroos Rebecca Sofia, Starast Daniel Alex Nikolai, Teittinen Hannu Armas Juhani, Toimio Veera Maarit Anneli, Venäläinen Tatu Petteri, Vuori Niko Petteri, Vuori Taru Marjatta, Wallenius Eveliina Ann-Maj.

Isännöinnin ammattitutkinto

Ikonen Olli-Pekka, Niemi Ilias Markus, Levonen Joni Petteri, Niinimäki Kennet Voitto, Raitala Pasi Juhani, Salmio Sami Sakari.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto

Filoras Teresa Iida Maria, Kangasniemi Nella Maria, Karihtala Nea Kaarina, Koskela Ada Aurora Mikontytär, Laine Mikaela Alice Kristina, Lavrentjeva Alisa, Pehkonen Reetta Aino-Maria, Tamm Annika, Tammila Ida-Elina Irene, Tanskanen Sara Roosa Susanna, Veijalainen Aline Amanda Katriina, Vuoristo Emma Aleksandra.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Allik Kalle.

Kondiittorin ammattitutkinto

Valtonen Tia Marjukka.

Kone- ja metallialan perustutkinto

Koskinen Miikka Kalevi.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Abbas Ahmed Abdulridha Abbas, Al-Shaikhli Ali Raeed Yaseen, Al-Siraj Hasan Khalid Ensaif, Heidarzadeh Ismail, Ibrahim Sinad Shafig, Jumisko Laura Katariina, Kemppainen Veli Eemil Viljami, Khanzada Safiullah, Koukkari Aada Emilia, Leino Riku Anders, Leino Sakari Lennart Olavi, Levander Konsta Ilmari Mikael, Lundell Jesse Juhani, Luukkonen Sofia Karoliina, Markkanen Samu Aleksi, Mirzaei Abdollah, Murto Tomi Olavi, Nurmi Artturi Matti Ilmari, Omari Gholam Rohani, Palokangas Markus Juhani, Qalandari Ali Akbar, Rezai Yahya, Sabah Nabi Siruan, Samimi Suleiman, Suomi Jesse Jalmari, Tajik Mansur, Vähä-Kurki Juho Aapeli, Wrede Klaus Wilhelm Juhana, Yoldash Emrah.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Ahmed Isman Yusra, Ahmed Mohamed Abdigadar, Al-Siraj Waleed Khalid Ensaif, Kaffaf Ali, Kamal Zinah, Kivilahti Albertina, Lahti Amalia, Laihonaho Marko, Ngo Van Trang, Nurmi Nea, Nuur Hamdi Jama, Nzinga Patricia.

Kuljetusalan ammattitutkinto

Tukia Jari-Pekka.

Laboratorioalan perustutkinto

Harjuhahto Kalle Petteri, Jalonen Vili Janne Santeri, Kalliokoski Jan Cedric, Kravt Emilia Anastasia, Kuusikko Veera Piia Kristiina, Laulumaa Luka Totti Aaron, Mukari Samuel Eemil Aleksanteri, Raussi Tytti Kukka Katariina.

Leipurimestarin erikoisammattitutkinto

Similä Marjut Hannele.

Liiketalouden perustutkinto

Airola Jonathan Peter, Aittala Jesse Kristian, Ala-Kauttu Tommi Mikael, Alho Jouni Juhani, Alijagic Anel, Alikeskikylä Milla Marjatta, Asibol Aysu, Berisha Armend, Blomquist Lukas Oskar Wilhelm, Ekman Ylva Helen, Eloranta Emilia Olga Maarit, Emet Jon Aaron Verner, Eskelinen Joona Aleksi Mikael, Estemaa Juuso Tapio Einari, Fulle Suvi Tuuli, Gustafsson Olivia Josefin, Hannula Aurora Emilia, Harin Vitali, Haverinen Kasper Johannes, Helin Rosa Maria, Heljander Linda Maaret, Hirviniemi Joonatan Antti Samuel, Hirvonen Eetu Mikael Aleksanteri, Holm Adam Erik Olavi, Honka Teemu-Elias Mikael, Hukic Melisa, Jansson Joakim Oskar Alexander, Jäntti Riina Maria, Kanniainen Matias Verneri, Kapanen Renek, Karelius Elina Katriina, Kaunisto Tomi Jesse Aleks, Kellin Alli Iida Johanna, Kesäläinen Aku Ilari, Kinnunen Sofia Helmi Maria, Kiskonen Jenniina Ida Christina, Kivelä Roni Axel Petteri, Kiviniemi Eevi Olivia, Klap Niclas Jan Tapio, Kokko Sara Sofia, Konttinen Niklas Henrik Juhani, Korol Darina, Korte Niilo, Kronström Ronja Oona, Kukkonen Casper Akusti, Kulta Santeri Hermanni Mikael, Laakso Robert Kristian, Laaksonen Alina Anniina, Laaksonen Miro Kristian, Laine Elmeri Eino Juhani, Laine Isabella Marianna, Laine Joonatan Sampo Aleksi, Lehtiö Susanna Kristiina, Lehto Mimmi Helmiina Olivia, Lehtonen Jesse Petteri, Lehtonen Mika, Ljungman Jessica Olivia, Maanpää Niklas Onni Juhani, Markosyan Zhirayr, Martikainen Sami Heikki, Metsäpuro Helmi Aleksandra, Nihtilä Erika, Niinikoski Sini Sofia, Nummela Patrick, Nurmi Heidi Maria, Nurminen Rufus Martin, Oksa Noora-Maria Helena, Paatero Petrus Kristian, Peltomaa Antti Eemeli, Peltoniemi Elina Julia, Piironen Alexandra Emilia, Pirttisalo Santeri Matias, Pyyhtiä Mikael Johannes, Pääkkönen Elmeri Eino Kalevi, Ranta Valtteri Jaakko Ilmari, Rasikannas Terhi Maarit, Renfors Jenna Maria Elisabet, Rimpelä Mariel Juliaana, Rinne Sara Maria, Rintala Matias Antero, Roitto Veeti Anton, Ruohonen Niko Juhani, Ruusunen Julia Amanda, Salakari Lauri Andreas Kristoffer, Salonen Jerry Kristian Kalevi, Sappinen Aleksi Juhani, Selimi Kaltrina, Shokoladkin Alexey, Siekkinen Juliana Katariina, Sinisalo Emma Elviira, Sirkiä Väinö Uljas, Sjöholm Patrik Christian, Stam Aaro Oskar, Suovanen Julia Johanna, Szinovatz Marko Johannes, Teriö Nicklas Carl-Wilhelm, Tienhaara Vili Kalle Johannes, Timonen Joonas Eerik Kristian, Toivonen Heta Sofia, Toivonen Sini Anniina, Tran Van Jon, Tujula Tanja Pauliina, Tuominen Alisa Sylvia, Tuovinen Santtu Oskari, Vahtera Sami Jasper Ali, Valtanen Ella Petra Vilhelmiina, Viitanen Janina Margit, Volgin Nikita Emil.

Liiketoiminnan perustutkinto

Aaltonen Jasmin Iida Eveliina, Alhokankare Elina Anni, Bergman Henrik Kristian, Eskelinen Alice Inkeri, Heikkinen Janika Kristiina, Jalaludin Frahi Arzo, Karhu Ronja Katariina, Kieleväinen Alisa Aleksandra, Kumpula Toni Markus, Lehtola Jenna Eveliina, Lindström Nea Anna Maria, Nieminen Henna Annikki, Paalassalo Antti Aukusti, Peltonen Johanna Mirjam, Porri Raul Gabriel, Sirkkola Mauno Matias, Söderman Ann-Christine, Toikkanen Essi Kristiina, Tulva Johanna Elina, Vaitinen Vesa Juhani, Viitanen Jan Erik Kristian, Vuoristo Kaisa Mirjami.

Logistiikan perustutkinto

Aadu Kaido, Aaltonen Jonne Matias, Aavasaari Aleksi Juhanpoika, Ahmadi Dawuud, Alghurabi Hussein, Arabi Nihad Raad, Badbidast Morad, Chumpa Rungtiwa, Eskola Konsta Matteus, Fagerström Nico Eric Victor, Forssell Patrick Ragnar, Gröndahl Jere Johannes, Grönlund Santeri Juhani, Haghighi Ali, Haltia Toni Tapio, Halttunen Wille Juhani, Hasani Plator, Huhtanen Mika Kalevi, Ilonen Jani Tuomas Tapani, Jaafar Sameer, Kavalto Eetu Olavi, Kinks Sami Mikael, Konstantinov Julia, Korhonen Jaakko Valtter Iivari, Kotilainen Niko Petteri, Kunnas Eero Henrik, Kärkkäinen Eetu Santeri, Laaksonen Jimi Kasper Daniel, Laamanen Tuukka Samuel, Lehtonen Lenni Oskari, Mahmood Omar Abdullah, Matikainen Olli Emil, Mauno Camilla Helena, Mulo Onni Kalle Sakari, Muurinen Mikael Markus Antero, Mäkilä Mikael Petteri, Nieminen Niklas Antero, Niemiölä Leevi Mikael, Niemonen Aleksi Otto Jalmari, Nikander Juuso Jesper, Peci Besian, Pennersten Patrik Mikael, Pensikkala Jarno Johannes, Piironen Eetu Aleksi, Rosnell Markus Eetu Mikael, Räsänen Elli Roosa Vilhelmiina, Saad Aldin Mustafa Mohammed Nadeem, Salonen Antti Valtteri, Saviranta Alex Kai Daniel, Selonen Juho Petteri, Sibakov Valtteri Seponpoika, Stserbakov Ilja, Toivanen Aaron Jordan, Toivonen Atte Markus Sakari, Tuominen Markus Johannes Elias, Tuominen Niko Anselmi, Ugla Aiad, Vahala Elias Ilmari, Vainio Julius Viljami, Valkama Sami Aleksi, Viitanen Joona Ilmari Johannes, Virtanen Samuel Verner, Zeinali Alireza.

Lääkealan perustutkinto

Kuusisto Mira Johanna, Lehtinen Janica Emmi Kaarina, Mäkinen Emilia Maria Kristiina, Mäkinen Siri Karolina, Neuvonen Laura Emilia, Penttala Joanna Julia, Saarela Satu Elina, Silventoinen Aaro Oskari, Sjögren Saija Pauliina, Tuominen Sara Maria Johanna, Vauhkonen Roope Veeti William, Vuorela Tuomas Aleksi Johannes.

Maanmittausalan perustutkinto

Eivola Mauri, Haka Jaana Orvokki, Santala Suvi.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto

Lindqvist Satu Kristiina, Niemi Hanna Liisa Elina, Raitanen Tomi Tapani.

Matkailualan perustutkinto

Eteläpää Erika Maria, Feka Albnora, Haloila Sanni Elisa, Hartikainen Tanja Tuulikki, Hämäläinen Eve, Järvenpää Riikka Emilia, Ketola Anni Sofia, Kolu Kia Karoliina, Kuoreinen Anni Maria, Mattila Tiina-Maija, Mäkinen Veera Maria, Paasonen Nora-Maria Eveliina, Pettersson Janne Pekka Johannes, Pronina Aleksandra, Sainio Ella Riitta, Tervonen Aino Pauliina.

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Alm Joni Christian, Hakala Tero Tapani, Koistinen Eila, Korpela Tuuli Eveliina, Leino Janna Hannele, Scialino Joanna Nicole, Tatananni Valerio.

Media-alan perustutkinto

Grundström Casper Erik Olavi, Jääskeläinen Mimmi Lyyli Suvi-Helinä, Kivikoski Emilia Amanda Maria, Lillbacka Anton Fredrik, Lätti Roosa Liisa Marketta, Lönngrén Niko Petteri, Myllymäki Lauri Ilari, Mäkinen Joni Miikka, Nieminen Petra Tiia Maria, Rajasto Jami Kristian, Rantapere Milla Karoliina, Sairanen Eerika Milla Roosa, Salmi Ville Kristian, Yrjänä Niina Kristiina.

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Sulin Heikki Urho Olavi, Sundell Matti Petteri.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Abukar Nafisa Mohamed, Ahmed Ali Abdullahi, Ahmed Aneb Adem, Al Karawi Omar, Al-Shekhli Mohannad Tareq Wahib, Farhan Yahya Bahaulddin, Hosain Zada Tawfiq, Hussein Mohamed Mohamed, Ismail Ali Galawezh, Kivistö Marjaana Elisabeth, Mahamed Hirsi Sadiya, Mahamed Jelaani Saido, Mahamed Mahamud Isman, Maricic Berisa Vesna, Mohammed Ahmed Khadra, Nur Hussein Abdirahman, Nyholm Evelina Alexandra, Omodara Miatta Jebbeh, Saisor Wipa, Shabani Aferdita, Sharma Parinita, Sijanivandi Atieh, Tabji Hazar, Temesgen Hailom Saba, Weldehawariat Mlete, Yusuf Fartuun.

Puualan perustutkinto

Martinkari Juhana Ilmari.

Rakennusalan perustutkinto

Aarnio Antti Matias, Abdi Husseen Mahad, Akbari Mohammed Reza, Akbari Soheil, Bislimi Vigan, Bäfver Daniel Vladislav Edvard, Ghorbani Mahmoud, Habibi Rewayatullah, Haidari Zakir, Halabaku Denis, Hallenberg Noora Karoliina, Hemhong Titipong, Karimyani Raman, Kaunisto Ville Jalmari, Kesälä Sami Aleksi, Kottonen Jerry Juhani, Kuronen Alex Christian, Lehdonkivi Matias Topi Valdemar, Lehtonen Jonne Juhani, Levo Jami-Jesse Kristian, Marttila Juho, Mikkonen Waltteri Mikael, Moradi Nikmohammad, Mäkimaa Miikka Anton Eevertti, Mäkinen Jami Antero, Naderi Fida, Nohkola Santeri Nuutti Tapani, Noori Ali Sina, Rainio Lauri Ilmari, Safari Mohammad, Said Jama Abdirisaq, Saukkonen Niko Eetu Aleksi, Sinervä Ville Ilmari, Särkelä Ida-Josefina, Uoti Teemu Juhani Valdemar, Vuorinen Juho Oskari, Ylinen Verneri.

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

AL-jurani Zaman, Al-Obaidi Ayat Amer Mohialdeen, Al-Zirjawi Saif Ali Hasan, Anyase Ruangsri, De Jesus Duarte Joana Rute, Fagerström Oskar Valdemar, Fredolin Alvinda, Haarala Anna-Kaarina, Hasuk Chantha, Helenius Aranrat, Jussilainen Janita Emilia, Kari Elmeri Evert Nikolai, Mosqueda Mendonca David Enrique, Männistö Satu Kristiina, Nikroo Mohammad, Nurmi Hannah Mirjami, Rokhsatzadeh Shekoufeh, Rynö Mikko Samuli, Salai Adil, Sillantie Juho Jalmari, Sipilä Aada Ilona, Sonkkila Sampsa, Tajik Aziz, Thapa Krishna, Valtari Venla Salli Johanna, Varik Ekaterina, Vilén Jasmin Melina.

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto

Lahdenperä Jonna Anu Pauliina, Luukkanen Teemu Samuli, Nurmi Suvi Henrika, Saari Juuso Johannes, Sula Charlotta Erika Elisabeth, Suominen Anu Kaarina.

Ruokapalvelujen ammattitutkinto

Dahl Emilia Maria, Henriksson Heidi Johanna, Ilander Marko Aki Johannes, Malmlund Patcharee, Mäkelä Sirpa Anita, Mäkilaine Jarno Sakari, Mäkilä Maiju-Maria, Oksanen Juha Marko, Raita Maaret Maria, Rautiainen Josefiina Jenny Johanna, Riitamaa Essi Valpuri, Salas Fernandez Enrique, Varjonen Jonna Marie Mirjam.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aalto Susanna Aurora, Aaltonen Aida Margareta, Aaltonen Marianne Soilikki, Aarnijärvi Jonna Margit, Abdullahu Mimoza, Ahonen Eero Aaron, Ahonen Nuttinee, Akkanen Leena-Maria Elena, Alanko Janica Juulia, Ala-Olla Nelli Noora Pauliina, Anokhin Alexey, Aro Anne-Marie, Atich Fatima, Bekolli Ibadete, Berglund Oliver Benjamin Rafael, Berisha Behare, Bezerra dos Santos Edneia, Bidokh Donya, Chang-Murto Hua, Ebadollahzadeh Namini Shirin, Elonen Olga Vilhelmiina, Enberg Jimmy Markku Henning, Ghafour Seerwan, Grönros Samira Anette Sharon, Gunn Noora Julia, Haapala Jenna Maarit, Haapanen Ella Helena, Hamidi Abdullatif, Harju Liina Reetta Tuulikki, Hasani Lotta Anette, Heikkilä Viivi Anna Aulikki, Heinonen Linda Sofia, Hieta Johanna Helleka, Hirvonen Tiia, Hiukka Stiina Maria, Holmström Jenna Erika, Husein Hakima, Hyvärinen Anna Emilia, Ivannikova Svetlana, Jafari Zahir, Jamal Siyaad Samsam, Jiwsakorn Wilaiwan, Joento Oona Sara-Marie, Järvinen Heidi Mirella, Kaikkonen Mika-Aleksi Joonatan, Kanasuo Anniina Elmi Helena, Kangaskorte Roope Kristian, Kantonen Kiia-Cecilia Nea, Karlsson Sofia Gunilla, Karvio Elsa Ida, Kauhanen Janina Isabella, Ketola Tuula Anneli, Keyanizadeh Zahra, Khorsand Kosar, Knuutinen Lotta Aleksandra, Koponen Emma Amanda, Koski Emilia Johanna Wilhelmiina, Koskinen Anna Sofia, Kujala Veera Viliina, Kulmala Suvi Lemmitty, Kumari Vijay, Kuusela Anu Kristiina, Kuusela Salla Hanna, Kuvaja Henri Juhani, Laaksonen Heini Elina, Laasi Fia Maria, Laine Eveliina Sisko Annikki, Laine Monica Helena, Laurell Eveliina Matilda, Lehtinen Masi Oskari, Lehto Noora Johanna Fredrika, Levonen Lotta Sanna Olivia, Lindblom Kia Josefiina, Lukovic-Huskic Lirija, Mahamed Najma Ibrahim, Mannelin Aliisa Katariina, Mardani Besmellah, Marttila Fumiko, Marttila Olivia Meri Tuulia, Mostaghbal Zohreh, Mustonen Roosa Juulia, Muurinen Veera-Kaisa Anna, Muurinen Celada Laura Casilda, Muuse Bahjo Mohamud, Muuse Bushro Mohamud, Muzaqi Albina, Männistö Niina Marjukka, Nilosaari Jasmine Minja Maria, Nyrhinen Tea Kristiina, Olenius Sandra Aleksandra, Orava Iida Maria Aleksandra, Pajola Ilmari Markus Ivan, Paloniitty Vilma Ilona, Peci Leonora, Pelamo Noora Maria, Pelkonen Ellen Iida Adalmiina, Pettersson Tiia Julia, Pick Frida Antonina, Pihlava Mari Kristiina, Pirhonen Satu Maria Hannele, Pollari Lotta, Putrus Lara, Pälijärvi Melina Susanne, Raittinen Sirpa Irmeli, Rajakangas Heidi Maria, Rajala Anna Katariina, Rama Anita, Rantala Tiia-Mari Sofia, Rantanen Anni Sofia, Rezai Alireza, Riski Julia Josefina, Ristimäki Maiju Helena, Rohulaid Mirljan, Rokka Sari Inkeri, Rosén Minna Johanna, Rossi Taina Maarit, Rouhikko Heidi Maria, Ruohonen Iina Mikaela, Saarela Maria Helena, Saarinen Aksel Benjamin, Saarni Miia Marika, Sahonen Ronja Aino Katariina, Sainio Neili-Maria Pauliina, Salmi Sari Helena, Salomaja Viivi Elina Vilhelmiina, Salonen Veera Wilhelmina, Sandström Melinda Maria, Sarmasto Sara Emilia, Sauhula Anna Valeria, Savimägi Herli, Sheik Abdullahi Shamis, Siivonen Saara Katariina, Sillanpää Julia Kristiina, Silvasti Jukka-Pekka Johannes, Sipilä Iida Emma Susanna, Solaimani Fatemeh, Solano Arias Silvia Maria, Sopjan Zyhrije, Sorvali Marika Raili Kaarina, Sukari Mirka Katriina, Suominen Sini Marita, Syrjälä Sanni Justiina, Säteri Rosa-Maria Eliisa, Tahmasbi Bayan, Tallila Henrik Markku Mikael, Taurula Mira Johanna, Tiepelto Venla Olivia, Tiev Evelin, Tiistola Kiia Laura Katriina, Toivonen Noora Liisa Marjatta, Tran Thi Truc Nhi, Tuomi Linnea Johanna, Tuominen Emilia Katariina, Tuominen Lotta Annukka, Uttula Jasmin Julia, Uutela Tiina Maija, Varho Elli-Noora Margit, Vento Ulla-Britt Marija, Veranen Jarna Annele, Virpi Merja Elina, Vuong Chi Nguyet, Ylitapio Ville Samuli, Zahedi Laila, Östlund Minna Johanna.

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Mäki Hanna-Kaisa.

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Haavisto Teemu Ilmari, Lehtinen Hanna Maria.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Alagic Arnes, Alikorpi Kaapo Antero, Amiri Mahdi, Boucht Pietari Veli-Kalle, Eloranta Miro Eemeli, Fältberg Jesper Olavi, Haaki Leon Almos Elias, Hakala Juho Johannes, Hakim Tahr Jeywer, Hallisto Eetu Matias Olavi, Helala Aleksi Juhani Aarne, Itälä Joonas Jesse Olavi, Jokinen Leevi Oskari, Junttila Juho-Oskari August, Kankare Jesse Valtteri, Kivinen Kalle Aukusti, Knuutila Jasmiina Mimmi Melissa, Konradsdal Tom Santeri, Korhonen Miro Aleksi, Kunnasvirta Miko Petteri, Kuula Matias Onni Mikael, Kääriäinen Niilo Herman, Lahdenperä Johannes Aukusti, Lattu Eero Topias, Lautamaja Josia Benjamin, Lehtonen Akseli Matias, Lehtonen Eelis Mikael, Lehtonen Veeti Elias, Leiwo Nooa Paulinus, Lindell Samuel Eero, Luotonen Severi Sampo Joonatan, Marttila Akseli Mikael, Mela Samuli Oskari, Mikkilä Matias Mikael, Mäkelä Ville Vilhelmi Väinö, Männikkö Janne Henrik Vilhelmi, Nieminen Leevi Miko Ilmari, Niskanen Anton Juhani, Nurmi Luukas Aaro Matias, Ojuri Mikael Aulis Tapani, Palmroth Leevi Olavi, Reijo Jose Vilhelm, Renfors Oskari Matias, Reunamo Valtteri Juhani, Ruohomäki Albert Johannes, Ruottu Roope Aleksanteri, Rusanen Jonne Mikael, Salo Antti Henrik, Sarja Patrick Sakari, Seppänen Kalle Eemeli, Shamoun Mario, Sirén Jommi Kristian, Sundberg Joakim Mikael, Talonpoika Ilmari Rikhard Henrik, Tamminen Viljami Juho Valtteri, Tiainen Lukas Edvard, Toukoniemi Aleksi Juhani, Uronen Lari Matti, Uusitalo Juho Kustaa Herman, Vierelä Eemeli Aleksanteri, Virta Samuel Albert Viljami, Virtanen Leevi Elmeri, Välikangas Kasper Kristian, Åman Rasmus Pellervo.

Talotekniikan perustutkinto

Dahlstedt Tommy Anders, Eloranta Aleksi Valtteri, Hämäläinen Sara, Kraft Jami Otto Daniel, Laiho Juuso Eero Aleksi, Laine Joel Aleksi Mikael, Laine Joonas Henri Juhani, Laine Patrik Mikael, Laisaari Kasper Jami-Olavi, Lehto Sami Kalervo, Lönnroth Santeri Arttu Petteri, Mäenpää Maikel Max, Nieminen Vili Rasmus Eemeli, Ruohomäki Aaron Kalle Viljami, Saarela Lari Matti, Saari Juha-Matti, Sirkiä Saku Mikael, Sivonen Jerko, Virtanen Frans Tapani, Österman Oskar Jan-Sebastian.

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto

el Hachoumi Fatna, Holmroos Henna Emilia, Koskinen Sanna Leena, Lindholm Jenita Nea, Rauhala Saara Karoliina, Samkanai Zarina.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Aalto Miro Aleksi, Alajärvi Juho Emil Juhani, Granqvist Daniel Leonard Joachim, Halonen Ville Mikael, Helle Jaro Pekka, Holm Joel Jalmari, Kaarrela Jaakko Urho Ilmari, Kakko Juha Tapani, Lehtonen Toni Antero, Leppämäki Jasper Samuli, Nurminen Aaron Antero, Orusmaa Saku Onni Santeri, Pulkkinen Lahja Hilja Helinä, Ratilainen Veeti August, Sandelin Tomas Odin Constantin, Sirén Jimi Erik, Timonen Piko-Petteri Julius, Torkkeli Rony Romeo Kasimir, Truong Tuan Kha, Uola Sebastian Alexander, Wahlroos Samu Tapani.

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto

Apell Niko Petteri.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Ahonen Joona Tapani Andreas, Akbari Asghar Ali, Elmén Anton Andreas, Forsell Anton Henrik, Järviö Jesse Kristian, Kaarlela Ville Oskari, Kataja Levi Casper, Keinänen Akseli Ensio, Kortelainen Olli Anton, Laaksonen Oscar Kristian, Lynne Eelis Aleksanteri, Mantere Kasper Viljami, Mattila Teemu Tapio, Rintala Robin Eric, Sahlström William Juhani, Seestrand Kevin, Siltala Anselmi Valtteri, Silvennoinen Miika Matti Emil, Tuomi Axel Vilhelm, Viljanen Markus Otava, Wäre Henri Erik.

Varastoalan ammattitutkinto

Sikkar Elvis.

Välinehuoltajan erikoisammattitutkinto

Kuivalainen Jan-Markus.

Välinehuoltoalan perustutkinto

Aholainen Satu, Ajsic Melisa, Haapsaari Maria Helena, Järvinen Kirsi Maarit, Kuusisto Pasi Antero, Lehto Susanna Katariina, Peltonen Tanja Katariina, Ruskomaa Teija.

TURUN AMMATTIOPISTOSÄÄTIÖ TAO

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Kemppainen Mira Maria, Kukko Laura Marika, Peltonen Niko Matias, Pikanen Anni Malvina, Suominen Tomi Johannes.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä

Alkio Jessica Johanna, Dahlström Carl Robert, Mattila Milja Annastiina, Muhammedi Aiub.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Hakala Mikko Matti.

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Aulio Essi Maarit, Chapman Tanja Hanna Maria, Lahtonen Niilo Onni Johannes , Mäkinen Jukka-Pekka, Nieminen Sara Maria , Virtanen Mia Marianne, Moisio Anu Monica.

Veneenrakennusalan perustutkinto, veneenrakentaja

Bogomolov Alexey.

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

Hilekallio Roosa Maria, Kannisto Jasmin Ida Maria, Suhonen Leena Annikki.

TURUN KONSERVATORIO JA MUSIIKKIOPISTO

Musiikkituotannon ammattitutkinto

Ala-Kauhaluoma Markus, Raussi Hilma, Pyysalo Petro.

Musiikkialan perustutkinto (muusikko, klassinen musiikki)

Aaltonen Niko, Aarnio Iida, Autere Anna-Mari, Erkkilä Saana, Hassinen Markku, Kiiskinen Ida, Korhonen Eeva, Latvala Piia-Pauliina, Lehti Matias, Parikka Aino, Perälä Joonatan, Rappu Arttu, Sairanen Saara, Selin Mikael, Simola Anniina.

Musiikkialan perustutkinto (muusikko, pop- ja jazzmusiikki)

Falkenberg Varpu, Kipinoinen Kare, Leino Jenni, Sainio Elli, St Clair Stevenson Simone, Tinell Iina.

Musiikkialan perustutkinto (musiikkiteknologia)

Halonen Kassu, Kantola Janne, Lahtinen Tuomas, Lehtinen Lauri, Lehtonen Tuomas, Riikonen Jussi

Turun KRISTILLINEN OPISTO

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen osaamisala

Habimana Fidéline, Heinonen Noora, Huttunen Emmi, Inki Tarja, Järv-Väisänen Kaja, Namani Mimoza, Paavola Minna.

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, kommunikaation ja viittomakielisen ohjauksen osaamisala

Biss Anastasia, Jolkki Juulia, Orrila Tanja, Pelttari Katri, Suni Veera, Vuorinen Milla, Wrang Melina.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Apaala Henna, Halonen Tanja, Hasan Bahaa, Junkurena Ilze, Kozlenkova Irina, Rantala Maria, Suutari Sanni, Virta Mikko.

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto

Brazier Jennifer, Ekström Tomi, Elo Susanna, Haakana Eveliina, Hankkila Heli, Hoikkala Iida, Homanen Monika, Koistinen Tuomas, Komeri Elli, Kuusela Sara, Laine Jasmin, Laine Johanna, Laine Miia, Lehtonen Katariina, Lempiäinen Sini, Lindroos Julia, Moilanen Virve, Myller Relika, Mäkinen Janni, Niemi Maria, Nikula Annika, Oksanen Minna-Maaria, Pakkanen Sanna, Petranen Jenny, Pietilä Janette, Rajala Jessika, Riitamo Julia, Rossi Emma, Ruoholinna Mia, Saarnilehto Samuel, Saksi Sinna, Salo Sofia, Suonsivu Jaana, Torikka Monica, Tuominen Milla, Törmäkangas-Borczuch Minna, Varjo Senni, Ylitalo Pinja.

Viittomakielisen ohjauksen perustutkinto

Jokinen Anniina, Metsola Iisa, Uusitalo Iina.

Turun OPPISOPIMUSTOIMISTO

Elintarvikejalostuksen ammattitutkino

Viinikka Toni Tapio

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Kinnunen Hanna Riina

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Elg Mia Emilia, Hakala Tommi Henrikki, Hujala Susanna Anita, Isotalo Lauri Eevertti, Järvinen Jyri Sakari, Kantonen Niko Tapio, Kormano Riitta, Koskinen Miika Tapani, Lappi Jaakko Henrik, Lehtonen Jarkko Antero, Lindström Joona Aleksi, Mikkola Ville Juhani, Määttänen Joonas Juhani, Nummilahti Jaakko Tapani, Nurmi Jarkko Mikael, Pouttu Kimmo Tapani, Taipale Markus Juhani, Tuominen Samu Henrik Johannes, Virtanen Joni Juhani, Zhong-Ruohomäki Chunmei, Ämmälä Pekka Jalmari.

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Hurme Nico Petteri

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto

Grönroos Heini Elina, Isomaa Anna Maria atariina, Mikola Reetta Eveliina, Roininen Ria Mari, Salkimo Sini, Tammela Auli Kristiina, Virtanen Suvi Birgitta.

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Aaltonen Anne Marja Kaarina, Aaltonen Elina Marika, Aaltonen Ville, Dahlbom Kirsi Hannele Susanna, Gunn Katarina Christine, Honkanen Senni Selma Serafiina, Ingelius Margit, Jussila Nina, Kalliokuja Jari, Karabulut Tuija, Karlsson Nita Anu Tuulikki, Kontturi Maaren Katariina, Kunnasluoto-Gustafsson Arja Hannele, Laakso Mirka, Laaksonen Teemu, Laine-Ma Teija Tellervo, Laitila Tiia Helmi Elisabeth, Lastunen Maarit Susanne Maria, Lehtinen Tuija Elina Irmeli, Lunden Jenni, Martin Erkki Olavi, Metso Outi Marjatta, Nguyen Karen Teresa, Nguyen PhuongThi Hong, Niskanen Tanja Johanna, Nurmio Miia Camilla, Peltoniemi Nora Juljaana, Piiparinen Pirkko Anneli, Seppä Marika, Vennelä Sanna Maarika.

Liiketoiminnan erikoisammattitutkinto

Lunden Jonna, Poutanen Pauliina Marietta.

Liiketoiminnan perustutkinto

Manninen Vesa Pentti, Nieminen Henna Annikki, Peltomaa Antti Eemeli, Peltoniemi Elina, Rauno Suvi Pauliina, Rimpelä Mariel.

Liikunnan ammattitutkinto

Adamsson Elina Katariina, Bäcklund Tanja Katriina, Hautakorpi Nina Maria, Juurimo Heli Anniina, Järvi Sini Marjatta, Kaunisharju Marko Juhani, Koivisto Katja Karoliina, Koli-Rinne Iida Elina, Koskinen Tiina Johanna, Laakso Elina Marianne, Leino Maarit Hannele, Noppee Mikaela Maria Anneli, Olkkonen Terhi Susanna, Ruohonen Titta Kaarina, Snällström Marianne, Vuotila Outi.

Liikunnan ja valmennuksen ammattitutkinto

Aaltonen Miska Petteri

Logistiikan perustutkinto

Kaupinsalo Henri

Lukkosepän ammattitutkinto

Jokinen Aki, Latoniitty Lauri

Myynnin ammattitutkinto

Härkönen Mirva, Lepola Anna-Maria Kristina, Mankinen Kirsi Anne Maria.

Rakennusalan perustutkinto

Laine Jukka Oskari

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Fältberg Jesper, Helala Aleksi, Konradsdal Tom, Marttila Akseli, Ruohomäki Albert, Virta Samuel, Tamminen Viljami, Männikkö Janne, Sarja Patrick.

Taloushallinnon ammattitutkinto

Harjula Saana Mariela, Muurinen Essi Emilia.

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Huuskonen Ville-Petteri, Korpela Jarno Mikael, Laakso Joni-Juhani, Nummelin Anne-Marie, Petak Muamer, Seppä Matti, Sundqvist Petri.

Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto

Lempinen Jesse Antton Kristian, Mäkipere Saku, Nyholm Sanna Henriikka, Peltonen Vesa.

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Lähteenoja Toni Tapani

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Fredriksson Mia Jessica, Helander Annukka, Lahtinen Lasse.

Yritysneuvojan erikoisammattitutkinto

Marjamäki Johanna

PAASIKIVI-OPISTO

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Bjon Heini Iida Emilia, Hirvonen Rasmus Emil, Kallio Niina Susanna, Kanerva Topi Martti Sakari, Laine Karoliina Peppiina, Lohiluoto Lina Henriikka, Malo Tiia Karoliina, Myllynen Senja Helena, Oinas Oliver Juha-Pekka, Toivonen Emma Noora Maria.