Salon kaupunginvaltuuston puheenjohtaja Heikki Tamminen (ps.)nimitettiin keskiviikkona eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon (ps.) erityisavustajaksi.
Perussuomalaisia edustava Halla-aho valittiin tänään eduskunnan puhemieheksi.
Salon kaupunginvaltuustossa Tamminen jatkaa normaalisti.
– Ei ainakaan toistaiseksi vaikuta toimintaani Salon kaupungilla. Eduskunta ei kokoonnu maanantaisin, ja Salon asiat hoidetaan yleensä maanantaisin. Uskon kyllä, että hommat hoituu, toteaa Tamminen.
Tamminen on toiminut aikaisemmin perussuomalaisten eduskuntaryhmän tiedottajana ja valiokunta-asiantuntija. Tuore pesti sisältää paljon eri työtehtäviä.
– Käytännön asioiden hoitamista, puheita, tiedonhankintaa. Toimin yhteyshenkilönä. Poikkeuksellinen virka siinä mielessä, että työnkuva muodostuu sen mukaan, mitä Halla-ahon kanssa sovimme.
Mitenhän tämä on tärkeä uutinen? Onkohan uutinen peräisin ihan ko. herrallta? Ilmaista markkinointia on helppo nykypäivänä saada. Pitäisiköhän jokaisesta erityisavustajasta tehdä oma artikkelinsa?
Luit kuitenkin ja kommentoit vaikka ei ole uutinen